Samenwerking AMS en Mensura: Wetenschap en praktijk combineren

Antwerp Management School (AMS) en Mensura, de grootste externe dienst voor preventie en bescherming op het werk, breiden een eerdere samenwerking verder uit tot een betrouwbaar, wendbaar en constructief partnerschap.

Antwerp Management School en Mensura sloegen al eerder de handen in elkaar voor een onderzoek naar re-integratie na langdurige burn-out. Eva Geluk, senior onderzoeker bij Antwerp Management School, en Bart Teuwen, verzuimexpert bij Mensura, onderzochten hoe in re-integratietrajecten een neutrale facilitator een sleutelrol speelt. Dit leidde tot de lancering van de opleiding “Re-Set Facilitator: Re-integratie na burn-out” aan Antwerp Management School.

Duurzaam partnerschap voor toekomstig onderzoek

Na het succes van hun eerste project versterken Antwerp Management School en Mensura nu hun samenwerking. De focus ligt voornamelijk op onderzoek. In een eerste fase worden de voorwaarden voor een succesvolle terugkeer naar de werkvloer na langdurige ziekte onderzocht. Hierbij breiden Mensura en Antwerp Management School de rol van de neutrale facilitator, die eerder voor burn-out werd ontwikkeld, uit naar andere langdurige ziektes. Vervolgens willen Antwerp Management School en Mensura praktische oplossingen ontwikkelingen die werkgevers kunnen gebruiken om ziekteverzuim te verminderen.

Wetenschap en praktijk combineren

“Bij Antwerp Management School en Mensura willen we bedrijven en hun medewerkers ondersteunen door wetenschap en praktische oplossingen samen te brengen”, zegt Steven De Haes, decaan van Antwerp Management School.

“Dit langetermijnpartnerschap biedt ons de kans om samen kennis te ontwikkelen en levenslang leren te stimuleren, met als doel een positieve impact te hebben op de uitdagingen waar bedrijven mee kampen.”

“Met dit partnership combineren we wetenschappelijke kennis en praktische ervaring om bedrijven te helpen ziekteverzuim effectief aan te pakken. Samen bouwen we aan duurzame oplossingen die het welzijn op de werkvloer bevorderen”, vult Gretel Schrijvers, CEO bij Mensura, aan.

“Samen willen we voor en met de praktijk relevante inzichten en oplossingen co-creëren die direct toepasbaar zijn voor organisaties die worstelen met de gevolgen van ziekteverzuim. Met Mensura als partner kunnen we onderzoek verrichten om echt impact te hebben op deze maatschappelijke grote problematiek”, besluit Eva Geluk, senior onderzoeker bij Antwerp Management School.

Mensura sluit zich aan bij AMS-netwerken

Als CEO van Mensura zal Gretel Schrijvers aansluiten bij de Dean’s Club van Antwerp Management School. Deze club brengt bedrijfsleiders en onderwijsprofessionals twee keer per jaar samen om in open dialoog maatschappelijke vraagstukken te bespreken. Als nieuw lid zal Schrijvers een prominente rol spelen in het debat rond ziekteverzuim en bijdragen aan het creëren van een positieve impact voor zowel het bedrijfsleven als de samenleving.

Daarnaast wordt Mensura onderdeel van het Corporate Membership Network van Antwerp Management School, een open netwerk dat bedrijven toegang biedt tot vernieuwende inzichten en kennisuitwisseling. Hiermee schaart Mensura zich naast toonaangevende partners zoals Bpost, Elia en Baloise als “Corporate Partner” van de school.

Schrijf je in op de wekelijkse HR-nieuwsbrief

Ook interessant

LEES MEER