ACA Group wuift laatste salariswagen met verbrandingsmotor uit

Sinds begin dit jaar is het wagenpark van informatietechnologiebedrijf en duurzaamheidspionier ACA Group emissievrij. Een mijlpaal die een jaar eerder wordt bereikt dan oorspronkelijk gepland. De vergroening van het bedrijfswagenpark is aanzienlijk versneld door fiscale voordelen, het doorgedreven duurzaamheidsbeleid van de onderneming, inspanningen van autoconstructeurs en leasingmaatschappijen, én het enthousiasme van werknemers om elektrisch te rijden.

Al in 2012 introduceerde ACA Group de eerste elektrische salariswagen in haar vloot. In 2021 was 33% van haar auto’s elektrisch en besliste de onderneming, in het kader van haar duurzaamheidsstrategie en onder impuls van het fiscaalvriendelijke regime, een versnelling hoger te schakelen om in de loop van 2025 volledig emissievrij te rijden. Die ambitie om alle diesel- en benzinewagens uit te faseren werd nu een jaar eerder verwezenlijkt. Sinds het begin van dit jaar rijden alle 162 salariswagens volledig elektrisch en ontsnapt er geen grammetje CO2 uit een uitlaatpijp van de bedrijfsvloot.

Om deze versnelde omschakeling naar een emissievrij wagenpark te realiseren, investeerde de directie massaal in elektrische voertuigen en in een geavanceerde laadinfrastructuur, zowel op de bedrijfslocaties over het hele land als bij medewerkers thuis. ACA Group kreeg de medewerking van autoconstructeurs en leasingmaatschappijen om tijdig nieuwe, volledig elektrische wagens te leveren.

Maar ook de werknemers engageren zich voor duurzame mobiliteit. Medewerkers appreciëren het comfort van elektrisch rijden en willen hun steentje bijdragen aan het verkleinen van hun ecologische voetafdruk. Dit enthousiasme stimuleert de keuze voor elektrische wagens en creëert een hechte community van e-bestuurders. Ze delen tips en advies over elektrisch rijden en laadinfrastructuur. Fans van specifieke automerken vinden elkaar zelfs in aparte feeds om weetjes over hun favoriete modellen uit te wisselen.

13856372 4D3C1F5F7B19F6D7B59A

“Streven naar technologische innovatie en duurzaamheid is de rode draad in onze bedrijfsvoering. We zijn blij met de inzet van de directie, de medewerkers, de automerken en de leasingbedrijven om mee te werken aan onze ambitie om het wagenpark versneld te vergroenen en zo bij te dragen aan een duurzame toekomst.”

Ronny Ruyters, CEO bij ACA Group

Schrijf je in op de wekelijkse HR-nieuwsbrief

Ook interessant

LEES MEER